Cipres CIPRES FILTR BRNO Odsysanie i filtracja powietrza
Čeština English Deutsch Slovenčina Русский Italiano Українське Espańol Français
Zgłoszenie wad dla klientów
Facebook Cipres
Strona główna / Aplikacje / Zakłady papiernicze

Odsysanie papierowych ścinków

Odsysanie papierowych ścinków

Po co aplikować odsysanie papierowych ścinków?

Częścią procesu wyroby książek, czasopism, publikacji i opakowań jest powstanie odpadów w postaci skrawków, ścinków zrzynków, konfektów, papierowych taśm lub niekończących się pasków, które w wyniku dużych szybkości procesów produkcji szybko się gromadzą oraz roznoszą do otaczającej przestrzeni i mają tendencje się w tej przestrzeni usadzać, co jest niepożądane.

Większa koncentracja a przede wszystkim osadzanie się pyłu może spowodować powstanie środowiska z niebezpieczeństwem wybuchu, co jest niepożądane.

Urządzenia odsysające i filtrujące mają za zadanie odsysanie papierowych ścinków a tym zapewniają ich ciągłe usuwanie i odsysanie pyłu a tym zabraniają rozszerzaniu się, i osadzaniu w otaczającej przestrzeni, to wszystko przy wysokiej ciągłej mocy odsysania.

Jak aplikować odsysanie papierowych ścinków?

Do odsysania papierowych ścinków i pyłu połączone są źródła odpadków i pyłu z centralnym przewodem odsysającym, który zapewnia odsysanie papierowych ścinków i pyłu i ich odprowadzenie do separatora rotacyjnego, który zabezpiecza rozdział odsysanego powietrza na element materiałowy (>5mm) prowadzony pod separator rotacyjny, gdzie dalej jest obrabiany a element materiałowy (<5mm) podąża dalej do centralnego urządzenia odsysającego i filtrującego, gdzie dochodzi do odłączenia pyłu z odsysanego powietrza.

Czyste przefiltrowane powietrze skierowane jest w lecie na zewnątrz obiektu a w zimie z powrotem do wewnątrz obiektu, czym osiągnięta jest znaczna oszczędność na ogrzewaniu. Papierowe odpadki można dalej przerobić sprasowaniem, brykietowaniem lub paletowaniem.

Wybór urządzeń do odsysania papierowych ścinków

Do właściwego odsysania papierowych ścinków ważny jest prawidłowy wybór i zespolenie wszystkich komponentów, jakimi są wentylatory, separatory i urządzenia filtrujące. W większości przypadków urządzenie odsysające musi być przeznaczone do odsysanie pyłów palnych tworzących z powietrzem mieszaninę wybuchową.
 

Fotografie referencyjne:

Centralne odsysanie papier
Centralne odsysanie papierowych ścinków
Papier
Centralne odsysanie papier
Centralne odsysanie papierowych ścinków
Papier
Centralne odsysanie papier
Centralne odsysanie papier
Państwa pytania
imię i nazwisko *
firma
e-mail *
telefon *
pytanie *
załącznik
Pozycje z gwiazdką są obowiązkowe.
01 Odlewnia – region Morawsko-śląski02 Spawalnia – region Morawsko-śląski03 Zakład spożywczy - region Trnawski04 Zakład recyklacyjny – region Grodźca Królowej05 Zakład drzewiarski – region Trnawski
06 Odlewnia – region Bratysławski07 Napełnianie wkładów tonerowych – region Południowomorawski08 Zakład papierniczy – region Żylinecki09 Zakład papierniczy – region Bratysławski10 Zakład papierniczy - region Południowomorawski
11 Zakład drzewiarski - region Południowomorawski12 Zakład papierniczy - region Bańskobystrzycki13 Republika Południowej Afryki14 Produkcja materiałów budowlanych - Polska15 Zakład chemiczny - Wielka Brytania
16 Zakład drzewiarski – region Południowomorawski17 Spawalnia – region Morawsko-śląski18 Przyjmowanie produktów rolnych19 Przetwórstwo tworzyw sztucznych - region Ołomuniecki20 Spawalnia – region Liberecki
1234
Předchozí stránka Následující stránka
ABB
Bochemie
Cement Hranice
Gorenje
Hanák
Lasselsberger
Mikrop
Monroe
Moraviapress
Procter&Gamble
Ško-energo
Sporten
Sykora
Trachea
Vesuvius
Wöhr
Yaskawa-Motoman
Sapeli
Slévárna Kuřim
TSS
© 2010  |  CIPRES FILTR BRNO s.r.o., Rebešovická 13, 643 00 Brno - Chrlice
Wygenerowano Marketingowym i dziełowym Systemem Animáto. Webdesign i system redakcyjny Animáto
Wszystkie prawa zastrzeżone    |    Mapa stron