Cipres CIPRES FILTR BRNO Odsysanie i filtracja powietrza
Čeština English Deutsch Slovenčina Русский Italiano Українське Espańol Français
Zgłoszenie wad dla klientów
Facebook Cipres
Strona główna / Aplikacje / Zakłady drzewiarskie

Odsysanie trocin i pyłu

Odsysanie trocin

Po co aplikować odsysanie trocin i pyłu?

Zanim wyrób drewniany uzyska swój finalny kształt, musi przejść wieloma procesami technologicznymi, przy których surowe drewno zmienia się w konkretny produkt specyficzny swoja formą.

Częściami poszczególnych procesów jest powstawanie trocin (często przekraczają 50% objętości surowego drewna) i cząstek pyłu, które gromadzą się, rozprzestrzeniają i osądzają w sąsiadującym otoczeniu, co nie jest pożądane.

Większa koncentracja a przede wszystkim osadzanie się pyłu może spowodować powstanie środowiska z niebezpieczeństwem wybuchu, co nie jest pożądane. Urządzenia odsysające i filtrujące mają za zadanie odsysanie trocin i pyłu a to jak najbliżej ich powstania, czym zabronimy ich gromadzeniu się, rozszerzaniu i osadzaniu w otaczającej przestrzeni. Odsysanie trocin i ich koncentracja w urządzeniu odsysającymi filtrującym ułatwia ich późniejszą obróbkę.

Jak aplikować odsysanie trocin i pyłu?

Do odsysania trocin i pyłu połączone są pojedyncze maszyny do obróbki drewna z centralnym przewodem odsysającym, który zapewnia odsysanie trocin i pyłu i ich odprowadzenie do urządzeń odsysających filtrujących gdzie następuje odłączenie trocin i pyłu od odsysanego powietrza.
Czyste przefiltrowane powietrze skierowane jest w lecie na zewnątrz obiektu a w zimie z powrotem do wewnątrz obiektu, czym osiągnięta jest znaczna oszczędność na ogrzewaniu. Odpady kierowane są do naczynia zbiorczego, kontenera, lub przy pomocy transportu pneumatycznego przez separator cyklonowy do sita.

Do systemu można podłączyć prasę brykietującą, która z odpadków trocin sprasuje brykiety a te można wykorzystać do ogrzewania. System odsysania trocin i pyłu może być uzupełnione o sterowanie mocy odsysania w zależności od aktualnie używanych urządzeń, przez co osiągniemy oszczędności na energii elektrycznej.
Regulacja odbywa się za pomocą przetwornika częstotliwości w połączeniu z automatycznymi klapkami.

Wybór urządzeń do odsysania trocin i pyłu

Do odsysania trocin i pyłu od maszyn obróbki drewna wybieramy typ i wielkość urządzeń odsysających i filtrujących w zależności od ilości i wielkości miejsc pracy i ich wykorzystaniu. Urządzenie musi być przeznaczone do odsysanie pyłów palnych tworzących z powietrzem mieszaninę wybuchową i musi spełniać normę EN 12779.
 

Fotografie referencyjne:

Centralne odsysanie obróbka drewna
Centralne odsysanie trocin
Obróbka drewna
Centralne odsysanie obróbka drewna
Centralne odsysanie trocin
Centralne odsysanie obróbka drewna
Centralne odsysanie trocin
Centralne odsysanie obróbka drewna
Centralne odsysanie trocin
Centralne odsysanie obróbka drewna
Centralne odsysanie trocin
Centralne odsysanie obróbka drewna
Centralne odsysanie trocin
Państwa pytania
imię i nazwisko *
firma
e-mail *
telefon *
pytanie *
załącznik
Pozycje z gwiazdką są obowiązkowe.
01 Odlewnia – region Morawsko-śląski02 Spawalnia – region Morawsko-śląski03 Zakład spożywczy - region Trnawski04 Zakład recyklacyjny – region Grodźca Królowej05 Zakład drzewiarski – region Trnawski
06 Odlewnia – region Bratysławski07 Napełnianie wkładów tonerowych – region Południowomorawski08 Zakład papierniczy – region Żylinecki09 Zakład papierniczy – region Bratysławski10 Zakład papierniczy - region Południowomorawski
11 Zakład drzewiarski - region Południowomorawski12 Zakład papierniczy - region Bańskobystrzycki13 Republika Południowej Afryki14 Produkcja materiałów budowlanych - Polska15 Zakład chemiczny - Wielka Brytania
16 Zakład drzewiarski – region Południowomorawski17 Spawalnia – region Morawsko-śląski18 Przyjmowanie produktów rolnych19 Przetwórstwo tworzyw sztucznych - region Ołomuniecki20 Spawalnia – region Liberecki
1234
Předchozí stránka Následující stránka
ABB
Bochemie
Cement Hranice
Gorenje
Hanák
Lasselsberger
Mikrop
Monroe
Moraviapress
Procter&Gamble
Ško-energo
Sporten
Sykora
Trachea
Vesuvius
Wöhr
Yaskawa-Motoman
Sapeli
Slévárna Kuřim
TSS
© 2010  |  CIPRES FILTR BRNO s.r.o., Rebešovická 13, 643 00 Brno - Chrlice
Wygenerowano Marketingowym i dziełowym Systemem Animáto. Webdesign i system redakcyjny Animáto
Wszystkie prawa zastrzeżone    |    Mapa stron