Cipres CIPRES FILTR BRNO Odsysanie i filtracja powietrza
Čeština English Deutsch Slovenčina Русский Italiano Українське Espańol Français
Zgłoszenie wad dla klientów
Facebook Cipres
Strona główna / Aplikacje / Szlifiernie

Odsysanie pyłu przy szlifowaniu

Odsysanie pyłu przy szlifowaniu

Po co aplikować odsysanie pyłu przy szlifowaniu?

Szlifowanie jest procesem, przy którym powstają drobne cząstki pyłu, które roznoszą się do sąsiednich pomieszczeń i mają tendencję się w tych pomieszczeniach usadzać.

W ten sposób są obecne w strefie oddychania pracownika, co nie jest pożądane.
Ich wyższa koncentracja a przede wszystkim usadzanie może powodować powstanie strefy z niebezpieczeństwem wybuchu, co jest niepożądane. Urządzenia odsysające i filtrujące mają za zadanie odsysanie pyłu z pomieszczenia, w którym się szlifuje a tym zabronić jego obecności w strefie oddychania pracownika i jego usadzaniu się w sąsiednich pomieszczeniach.

Jak aplikować odsysanie pyłu przy szlifowaniu?

Do odsysania pyłu przy szlifowaniu w zakładach, gdzie obrabia się jedynie mniejsze części, polecamy podzielenie wydziału na pojedyncze mniejsze miejsca pracy, które będą wyposażone we własne wyciągi odsysające, które zapewnią wychwyt pyłu.

Przy szlifowaniu większych części do wychwytywanie pyłu służy ściana odsysająca, która złożona jest z pojedynczych wyciągów.

Do odsysania pyłu przy szlifowaniu pojedyncze miejsca pracy połączone są centralnym przewodem odsysającym, który zabezpiecza odsysanie pyłu i jego przewód do centralnego urządzenia odsysającego i filtrującego gdzie dochodzi do odłączenia się pyłu z odsysanego powietrza.
Czyste przefiltrowane powietrze skierowane jest w lecie na zewnątrz obiektu a w zimie z powrotem do wewnątrz obiektu, czym osiągnięta jest znaczna oszczędność na ogrzewaniu. Dogodnym umieszczeniem rękawów wydmuchujących zabezpieczymy właściwe krążenie wentylacyjne w pomieszczeniu szlifierni. Do bardziej skomplikowanego szlifowania dostarczamy system zamkniętych kabin szlifierskich.

Wybór urządzeń do odsysania pyłu przy szlifowaniu

Do odsysania pyłu przy szlifowaniu wybieramy filtry serii CARM GH. Wielkość urządzenia odsysającego i filtrującego wybieramy zależnie od typu szlifowanego materiału, ilości i wielkości miejsc pracy oraz ich wykorzystania. 

Fotografie referencyjne:

Centralne odsysanie szlifiernie
Centralne odsysanie szlifiernie
Centralne odsysanie pyłu przy szlifowaniu
Szlifiernie
Centralne odsysanie szlifiernie
Szlifowanie
Centralne odsysanie pyłu przy szlifowaniu
Szlifiernie
Centralne odsysanie szlifiernie
Szlifowanie
Centralne odsysanie pyłu przy szlifowaniu
Szlifiernie
Centralne odsysanie szlifiernie
Centralne odsysanie szlifiernie
Centralne odsysanie pyłu przy szlifowaniu
REFERENCJE
Szlifiernie
Państwa pytania
imię i nazwisko *
firma
e-mail *
telefon *
pytanie *
załącznik
Pozycje z gwiazdką są obowiązkowe.
01 Odlewnia – region Morawsko-śląski02 Spawalnia – region Morawsko-śląski03 Zakład spożywczy - region Trnawski04 Zakład recyklacyjny – region Grodźca Królowej05 Zakład drzewiarski – region Trnawski
06 Odlewnia – region Bratysławski07 Napełnianie wkładów tonerowych – region Południowomorawski08 Zakład papierniczy – region Żylinecki09 Zakład papierniczy – region Bratysławski10 Zakład papierniczy - region Południowomorawski
11 Zakład drzewiarski - region Południowomorawski12 Zakład papierniczy - region Bańskobystrzycki13 Republika Południowej Afryki14 Produkcja materiałów budowlanych - Polska15 Zakład chemiczny - Wielka Brytania
16 Zakład drzewiarski – region Południowomorawski17 Spawalnia – region Morawsko-śląski18 Przyjmowanie produktów rolnych19 Przetwórstwo tworzyw sztucznych - region Ołomuniecki20 Spawalnia – region Liberecki
1234
Předchozí stránka Následující stránka
ABB
Bochemie
Cement Hranice
Gorenje
Hanák
Lasselsberger
Mikrop
Monroe
Moraviapress
Procter&Gamble
Ško-energo
Sporten
Sykora
Trachea
Vesuvius
Wöhr
Yaskawa-Motoman
Sapeli
Slévárna Kuřim
TSS
© 2010  |  CIPRES FILTR BRNO s.r.o., Rebešovická 13, 643 00 Brno - Chrlice
Wygenerowano Marketingowym i dziełowym Systemem Animáto. Webdesign i system redakcyjny Animáto
Wszystkie prawa zastrzeżone    |    Mapa stron