Cipres CIPRES FILTR BRNO Odsysanie i filtracja powietrza
Čeština English Deutsch Slovenčina Русский Italiano Українське Espańol Français
Zgłoszenie wad dla klientów
Facebook Cipres
Strona główna / Aplikacje / Odlewnie

Odsysanie pyłu w odlewniach

Odsysanie pyłu w odlewniach

Po co aplikować odsysanie pyłu w odlewniach?

Zanim wyrobek metalowy nabierze swój końcowy kształt, musi przejść mnóstwem procesów technologicznych, przy których surowa ruda zmienia się w konkretny produkt specyficzny swoim kształtem i technologicznymi własnościami.

Elementami poszczególnych procesów jest powstawanie cząstek pyłu, które dostają się do otaczającej przestrzeni, co nie jest pożądane.

Urządzenie odsysające i filtrujące ma za zadanie odsysanie pyłu jak najbliżej jego powstawania a tym zabroni jego rozprzestrzenianiu się do najbliższego otoczenia.

Jak aplikować odsysanie pyłu w odlewniach?

Do odsysania pyłu w odlewniach muszą być użyte odpowiednie wyrobki i osłony tak, aby były umieszczone jak najbliżej źródła powstawania cząstek pyłu i gwarantowały ich efektywny wychwyt, jednocześnie nie mogą bronić obsłudze w jej pracy.

Odsysany pył odprowadzany jest przy pomocy przewodu odsysającego, który wykonany jest ze wzmocnionego materiału antyabrazyjnego, do urządzenia odsysająco filtrującego, gdzie dochodzi do oddzielenia pyłu od odsysanego powietrza.
Czyste przefiltrowane powietrze skierowane jest w lecie na zewnątrz obiektu a w zimie z powrotem do wewnątrz obiektu, czym osiągnięta jest znaczna oszczędność na ogrzewaniu. W zależności od właściwości odsysanego powietrza umieszcza się przed urządzeniem odsysającym i filtrującym, przedseparatory, które zatrzymują cześć frakcji pyłowej, wyłapują iskry i chłodzą odsysane powietrze do temperatury możliwej do przyjęcia przez urządzenia odsysająco filtrujące.

Wybór urządzeń do odsysania pyłu w odlewniach

Do odsysania pyłu w odlewniach wybieramy filtry serii CARM GH. Wielkość urządzeń odsysających i filtrujących wybieramy w zależności od rodzaju i ilości odsysanego pyłu.
Urządzenie filtrujące musi się charakteryzować ciągłą mocą odsysającą, dlatego bywa wyposażone przedseparatorem.
 

Fotografie referencyjne:

Odsysanie pyłu w odlewniach
Odsysanie odlewnie
Odsysanie pyłu w odlewniach
Odsysanie pyłu w odlewniach
Odsysanie odlewnie
Odsysanie pyłu w odlewniach
REFERENCJE
Odlewnie
Państwa pytania
imię i nazwisko *
firma
e-mail *
telefon *
pytanie *
załącznik
Pozycje z gwiazdką są obowiązkowe.
01 Odlewnia – region Morawsko-śląski02 Spawalnia – region Morawsko-śląski03 Zakład spożywczy - region Trnawski04 Zakład recyklacyjny – region Grodźca Królowej05 Zakład drzewiarski – region Trnawski
06 Odlewnia – region Bratysławski07 Napełnianie wkładów tonerowych – region Południowomorawski08 Zakład papierniczy – region Żylinecki09 Zakład papierniczy – region Bratysławski10 Zakład papierniczy - region Południowomorawski
11 Zakład drzewiarski - region Południowomorawski12 Zakład papierniczy - region Bańskobystrzycki13 Republika Południowej Afryki14 Produkcja materiałów budowlanych - Polska15 Zakład chemiczny - Wielka Brytania
16 Zakład drzewiarski – region Południowomorawski17 Spawalnia – region Morawsko-śląski18 Przyjmowanie produktów rolnych19 Przetwórstwo tworzyw sztucznych - region Ołomuniecki20 Spawalnia – region Liberecki
1234
Předchozí stránka Následující stránka
ABB
Bochemie
Cement Hranice
Gorenje
Hanák
Lasselsberger
Mikrop
Monroe
Moraviapress
Procter&Gamble
Ško-energo
Sporten
Sykora
Trachea
Vesuvius
Wöhr
Yaskawa-Motoman
Sapeli
Slévárna Kuřim
TSS
© 2010  |  CIPRES FILTR BRNO s.r.o., Rebešovická 13, 643 00 Brno - Chrlice
Wygenerowano Marketingowym i dziełowym Systemem Animáto. Webdesign i system redakcyjny Animáto
Wszystkie prawa zastrzeżone    |    Mapa stron